Izvučeni pobjednici u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2015.
Autor: Danica Popilovski Topalović, 11. 11. 2015.

U Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja sudjelovalo je 16 učenika I. osnovne škole.

Kao pobjednik naše škole  izvučena je

Nataša Uzelac, učenica 5. a razreda

Nataša je zajedno sa svojom mentoricom i razrednicom Jasnom Kalem sudjelovala na završnoj svečanosti u Kinu Europa u Zagrebu, 12.11.2015. u prigodnom programu " Alkemija svjetla = Iskra života " . Kroz svjetlosne avanture animiranih dokumentarnih  filmova pobjednike je vodila umjetnica Helena Bulaja Madunić.

Učenica naše škole, Nataša Uzelac sudjelovala na završnoj svečanosti u sklopu Nacionalnog kviza za poticanje čitanja " Putovanja do znanja".

Učenica Nataša Uzelac iz 5.a razreda izvučena je kao pobjednica naše škole između 16 učenika koje je sudjelovalo u Nacionalnom ON-LINE kvizu za poticanje  čitanja. Ovogodišnji je kviz nosio naziv: Putovanja do znanja, a vezan je uz Međunarodnu godinu svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.  Učenici su odgovore na pitanja iz kviza mogli pronaći u knjigama Mali fizičar i 77 kuhinjskih pokusa kao i na različitim ON-LINE IZVORIMA. Treba naglasiti da je Nataša jedno od 2 400 djece koliko je diljem Hrvatske sudjelovalo u ovom kvizu, a naša školska knjižnica jedna od 245 koje su sudjelovale u natjecanju.

Kao nagradu, učenica Nataša je sa svojom učiteljicom iz hrvatskog jezika, Jasnom Kalem , posjetila ovogodišnji sajam knjiga Interliber te sudjelovala na završnoj svečanosti i izvlačenju utješnih i glavne nagrade Nacionalnog kviza koja se održala 12. studenog u Kinu Europa u Zagrebu.

U vrlo zanimljivom i poučnom programu pod nazivom Alkemija svjetla=Iskra života kroz 45 minuta svjetlosne avanture provela nas je umjetnica Helena Bulaja Madunić. Nataša je upoznala ulogu i posebne tehnike korištenja svjetla u animiranom filmu, a pogledala je i nekoliko kratkih animiranih filmova iz međunarodnog eksperimentalnog dokumentarnog filma: „Mehaničke igre- Inspirirani Teslom“, u kojima je pokret kreiran animacijom svjetla.

Iako nije bila izvučena za neku od nagrada, Nataša je bila oduševljena svečanošću, ali i sajmom knjiga. Druženje sa Zagrebom završili smo prekrasnom šetnjom zagrebačkim Trgom bana Josipa Jelačića okupanim jesenskim suncem.

Učiteljica hrvatskog jezika:                                                                                         Jasna Kalem

Izvučeni pobjednici u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2015.
Autor: Danica Popilovski Topalović, 11. 11. 2015.

Kao pobjednik naše škole  izvučena je

Nataša Uzelac, učenica 5. a razreda