Otvoreni dan kemijskog odsjeka i Noć biologije
Autor: Tatjana Landsman, 15. 4. 2015.

OTVORENI DAN KEMIJSKOG ODSJEKA NA PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKOM FAKULTETU U ZAGREBU I   NOĆ BIOLOGIJE

U petak, 10. travnja 2015. godine učenici 7. i 8. razreda naše škole posjetili su Prirodoslovno – matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu (kemijski i biološki odsjek). Taj dan održan je 8. otvoreni dan kemijskog odsjeka i Noć biologije.

„Svijet kemije“ obuhvaćao je interaktivni obilazak laboratorija i praktikuma u kojemu su posjetitelji mogli upoznati razne aspekte kemije, razne metode i tehnike kemijskog istraživanja, vidjeti instrumente koji se rabe u nastavi i u znanstveno istraživačkom radu.  Učenici su vidjeli predstavljenu kemiju svjetla, elektricitet i kemiju, kemiju boja, otrove i lijekove, kristale, kemiju u svakodnevnom životu i još mnogo toga. Studenti su hodnike i laboratorije pretvorili u „štandove“ na kojima su izvodili atraktivne demonstracijske pokuse objašnjavajući pri tome i kemijske i biološke zakonitosti na kojima se pokusi temelje. Učenici su ostali oduševljeni velikim brojem pokusa i strpljivosti studenata koji su na razini primjerenoj njihovom poznavanju nastavnih sadržaja odgovarali na mnogobrojna pitanja. Posebno je zadovoljstvo bilo vidjeti naše bivše učenike na odsjeku. Njihovo zadovoljstvo najbolje iskazuje rečenica poput : “Ja to želim studirati!“ , a nas, učiteljica, „Idemo i nagodinu!“.

Učiteljica kemije:

Klaudija Aušperger

Otvoreni dan kemijskog odsjeka i Noć biologije
Autor: Tatjana Landsman, 15. 4. 2015.

Učiteljica kemije:

Klaudija Aušperger