« Svibanj 2024 »

Državna smotra LiDraNo 2024.
Autor: Sanja Sabljak, 1. 5. 2024.

Ovogodišnja državna smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo održana je u Vinkovcima od 22. do 24. travnja.
Našu je školu predstavila Dramska grupa škole izvođenjem adaptacije djela Bajka o ribaru i ribici autora A. S. Puškina.
Učenike je pripremila voditeljica Sanja Sabljak.
Učenici dramske grupe Dora Švenda, Rafaela Sikra, Kiara Popijač, Filip Fijok, Dominik Pranić, Lucija Mikulandra, Eva Korlin, Sabina Sitek, Klara Škalički i Lena Kegalj stekli su nova znanja te saznali stručne savjete profesionalnih glumaca i redatelja koji su bili vrlo susretljivi i podijelili i autograme. Osim odlično odrađenog nastupa kojim su nasmijali publiku učenici su sa učiteljicom Valneom Krezo uživali u šetnji pokraj Bosuta, gledanju pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa, istraživanju gradskih ulica, povijesnim pričama o Vinkovačkim znamenitostima te upoznavanju, druženju i zabavi s učenicima drugih škola.
Veselimo se pripremama za sljedeću godinu smotre LiDraNo!
Čestitke učenicima i njihovoj mentorici Sanji Sabljak na ovom izvanrednom uspjehu!
učiteljica Valnea Krezo