« Svibanj 2024 »

IZLOŽBA GLAZBENI VREMEPLOV
Autor: Danica Barišić, 10. 3. 2022.

U našoj školi postavljena je izložba pod nazivom "Glazbeni vremeplov" koja je nastala kao jedna od projektnih aktivnosti istoimenog eTwinning projekta putem kojeg se učenike željelo upoznati s kvalitetnom zabavnom, popularnom i rock glazbom 20. stoljeća na području naše regije, razvijati opću glazbenu kulturu putem istraživanja, slušanja glazbe i aktivnog muziciranja te suradnje s projektnim partnerima iz Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine te Makedonije jer glazba ne poznaje granice.

Naša glazba 20. st., glazbeni izumi, glazbeni festivali, glazbeni vremeplov moje obitelji samo su neke od tema ovoga projekta, a zadatak glazbeni vremeplov moje obitelji, po izjavama učenika, mnoge je bake i djedove vratio u mladost.

Iz svih ovih aktivnosti rodila se ideja o izložbi. Novi zadatak bio je prikupiti predmete za snimanje, reprodukciju i pohranu zvuka, a izložba također prikazuje i obiteljske glazbene vremeplove. Izložba je namijenjena svim uzrastima, onima koji žele upoznati medije na kojima se nekada slušala glazba te onima koji se žele prisjetiti starih dobrih hitova jer izložbu prati i multimedijski prikaz starih spotova i nekadašnjih koncerata.

Izložbu su pripremile knjižničarka škole Danica Popilovski Topalović, učiteljica Tehničke kulture Tatjana Kos te učiteljica Glazbene kulture Danica Barišić.

Klikom na plakat možete pogledati izložbu.