Izabrani predstavnici Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar
Autor: Zdenka Brebrić, 4. 10. 2019.

Prva sjednica Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar za školsku godinu, 2019. 2020., održana je u 3. 10. 2019. godine. Od 42 predstavnika razrednih odjela prisutna su bila 32 člana.

Dnevni red sjednice bio je sljedeći:

1. Verifikacija članova Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar
  2. Izbor predsjednika, zamjenika te tajnika Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar
  3. Učenička služba sigurnosti i podrške SIP – izvješće o radu SIP-a i  potvrđivanje novih  članova
  4. Izvješće o uspjehu učenika na kraju 2018./2019. školske godine
  5. Izbori za Dječje gradsko vijeće grada Bjelovara – gošća VU, učiteljica Mirjana Matenda
  6. Upiti i prijedlozi

Na početku sjednice verificirani su članovi Vijeća i pristupilo se proceduri odabira predsjednika, zamjenika te tajnika Vijeća. Za predsjednicu je izabrana Nina Vicić, 7. a, za zamjenicu Hana Bardheci, 6. r. PŠO Ciglena, a za tajnika, Jakov Šilarić, 7.c.

Pedagoginja škole je pročitala nove članove učeničke grupe za sigurnost i podršku (SIP) te dala izvješće o radu SIP-a za prošlu školsku godinu. Također je dala izvješće o uspjehu učenika Škole na kraju 2018. 2019. godine. Gošća Vijeća, učiteljica Mirjana Matenda upoznala je članove  o proceduri izbora za Dječje gradsko vijeće grada Bjelovara te ih pozvala na aktivno sudjelovanje.

U posljednjoj točki učenici su iznijeli prijedlog iskazan kroz učeničku peticiju o izlaženju izvan školske zgrade za vrijeme velikih odmora. Pedagoginja je izvijestila Vijeće da su učitelji prolongirali donošenje svog stava o tom pitanju. Nakon glasovanja o prijedlogu iskazanom u peticiji, svi članovi Vijeća su podržali taj prijedlog.

Predsjednica Nina Vicić najavila je  sljedeći obvezni susret za veljaču, 2020. godine te pozvala članove da joj se obrate s prijedlozima, problemima te temama koje žele staviti na dnevni red Vijeća ili potrebu da se Vijeće sazove i prije spomenutog obveznog termina.

Sjednica je završila u 17. 30 h.