« Ožujak 2024 »

KUTAK PEDAGOGINJE

("Škola budućnosti"")

dr. sc.  Zdenka Brebrić, univ. spec., stručna suradnica pedagoginja izvrsna savjetnica

Radno vrijemePonedjeljak, Utorak, Srijeda, Petak, 8 - 14 h

Četvrtak, 12 - 18 h

Neposredni odgojno-obrazovni rad s učenicima, roditeljima i učiteljima

Ponedjeljak, Utorak, Srijeda, Petak, 8 - 13 h

Četvrtak, 12 - 17 h

Aktualni sat za roditelje, Četvrtak, 16- 17 h

Spisateljice i pjesnikinje - Biblioteka Stvaralaštvo učitelja-HPKZ Ogranak Bjelovar
Autor: Zdenka Brebrić, 13. 3. 2020.

Povodom Međunarodnog dana žena, 8. ožujka, 2020. godine pjesnikinje i spisateljice, prosvjetne djelatnice s područja BBŽ-a, podijelile su svoj stvaralački rad sa zainteresiranim kolegicama i kolegama.

pedagoginja škole: dr. sc. Zdenka Brebrić, univ. spec..

Jesenska škola učitelja i odgojitelja, Opatija, 3. 4. 5. 10. 2011.

Predstavljanje knjige "Gospa na murvi", Zdenka M. Brebrić, HPKZ- Bjelovara M. Brebrizdenka

Zdenk

Svjetski dan učitelja prigodno proslaviti u lijepoj Opatiji uz  obljetnicu jedne od najvažnijih profesionalnih udruga te predstaviti svoju školu, svoj ogranak te svoju prvu knjgu zaista dobro zvuči. Naime, Hrvatsko pedagoški književni zbor obilježava 140 godina postojanja, a bjelovarski ogranak će iduće godine proslaviti dvadeset godina od osnutka.

Tri dana zanimljivih predavanja, zavidan broj primjera dobre prakse te predstavljanje tri knjige je ono što se moglo vidjeti i čuti. Zaista i dalje ostajemo jedna od najžilavijih profesija. Sa svih strana nezadovoljstvo, prevelika očekivanja, breme lošeg materijalnog i inog statusa, a opet toliko predanosti, toliko truda i rada bez ikakve materijalne naknade da se može zaključiti: učiteljstvo u Hrvatskoj i kad je najteže, ne posustaje. Preko dvadeset radionica je pokazalo bogastvo interesnih aktivnosti koje se potiču i promiču od vrtića do srednjih škola. Desetak predavača na plenarnom dijelu skupa dalo je presjek učiteljstva danas, teorijski okvir za još više stvaralaštva u dječjim vrtićima i školam te izvrsno predavanje o povijesti HPKZ-a. ( dr. sc. Nevio Šetić, dr. sc. Ante Bežan i dr.)

Naravno, najzanimljivija, s najviše slušatelja je "kraljica" naših skupova dr. sc. Dubravka Miljković s temom: Što znači uspjeh?

Drugog dana stručnog skupa imala sam čast predstaviti svoju prvu knjigu priča: Gospa na murvi- govorenja Luce, pitarice. Izdavač je HPKZ- ogranak Bjelovar sa svojom već poznatom bibliotekom "Stvaralaštvo učitelja". Nakon predstavljanja škole, ogranka i knjige dobili smo čestitke za svoj rad i pohvalu za najaktivniji ogranak naše profesionalne udruge, HPKZ-ogranak Bjelovar.

sl. 1.

Predavanje dr. sc. Dubravke Miljković