Vijesti i novosti
IZABRALI SMO NAJBOLJE U ČITANJU NAGLAS!
Autor: Danica Popilovski Topalović, 25. 10. 2019.

23. 10. 2019. godine održali smo u knjižnici škole natjecanje u čitanju naglas na kojem je sudjelovalo 37 učenika naše škole.

Natjecatelji su trebali u samo pet minuta na što kreativniji način predstaviti knjigu koja ih je oduševila, pročitati najzanimljiviji ulomak i ostale sudionike potaknuti na čitanje baš te knjige.

Povjerenstvo učitelja i stručnih suradnika u sastavu Mirjana Ištef, Nevenka Hrga, Sanja Sabljak, Zdenka Brebrić i Danica Popilovski Topalović imalo je težak zadatak da po propozicijama natjecanja ocijeni sve nastupe. Bodovala se kreativnost, jasnoća i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta te sveukupni dojam.

Nakon uživanja u nastupima učenika koji su svojim vršnjacima predstavili mnoge zanimljive naslove, povjerenstvo je za sljedeću razinu natjecanja izabralo:

U I. kategoriji za učenike 3. – 5. razreda između 22 natjecatelja 1. mjesto osvojio je učenik 3. razreda Mihael Savić (mentorica Tatjana Adžam) dok je 2. mjesto osvojila učenica 5. razreda Ameli Vukobrat Košćak (mentorica Sanja Sabljak).

U drugoj kategoriji za učenike 6. – 8. razreda natjecalo se 13 učenika. 1. mjesto osvojio je učenik 8. razreda Srđan Dožudić (mentorica Mirjana Ištef), a 2. mjesto učenica 6. razreda Valentina Đurin (mentorica Antonija Tomić).

Čestitke svim učenicima i mentorima, a predstavnicima Škole želimo puno sreće na Gradskoj razini natjecanja!