« Ožujak 2024 »

Vijesti i novosti
U društvu s književnicom Julijanom Matanović
Autor: Danica Popilovski Topalović, 30. 4. 2019.

U ponedjeljak 29. 4. 2019. godine ugostili smo u našoj školskoj knjižnici književnicu Julijanu Matanović.

Nakon velikog pljeska dobrodošlice, knjižničarka je zahvalila i gospođi Vanji Pleše iz Nakladničke kuće Mozaik knjiga koja nam je omogućila ovo druženje, za neke učenike i prvi susret uživo s piscem.

Na početku susreta učenice Ana Abramović i Ema Herak izvele su Canon Johanna Pachelbela.

Nakon ove prekrasne skladbe, knjižničarka je zamolila učenicu Ninu Vicić da pročita nekoliko crtica iz biografije koja je objavljena na blogu književnice, a zatim je prepustila riječ učiteljici Sanji Sabljak da pokuša saznati još neke zanimljivosti iz života i rada književnice.

Kroz razgovor smo saznali kako je provela djetinjstvo, zašto se počela baviti pisanjem, kako su nastajale knjige za djecu, koliko čita, koje su joj najdraže knjige te kakav je život u Osijeku i Zagrebu.

U ugodnom druženju vrijeme je proletjelo brzo. Rafael Pranjić je u ime svih učenika zahvalio gospođi Julijani na gostovanju i uručio joj cvijeće, a književnica je još potpisala knjige svojim vjernim čitateljima.

Pozdravili smo književnicu zadovoljni što smo imali priliku učenicima u prostoru škole omogućiti susret s ovako poznatom autoricom. Nadamo se da će i ova aktivnost još više potaknuti interes za knjigom i da ćemo književnicu sresti ponovo.