Božićna priča na europskim jezicima
Autor: Tatjana Landsman, 18. 12. 2016.

Ovih predblagdanskih dana učenici drugih, trećih i četvrtih razreda u Područnim školama  Nove Plavnice i Klokočevac te učenici 4.a razreda 1. OŠ Bjelovar s osmijehom na licu čitaju božićno – novogodišnje  čestitke vršnjaka diljem Europe koje im svakodnevno stižu iz 12 europskih država u koje su i sami poslali svoje dvojezične englesko – hrvatske čestitke. Osim na engleskom, najljepše želje za blagdane stižu im na talijanskom, francuskom, grčkom, španjolskom, portugalskom, turskom,  ukrajinskom, litvanskom, poljskom, rumunjskom, bugarskom i finskom jeziku. Da Božić bude poseban, pobrinula se učiteljica engleskoga jezika mr. Ivana Pleskalt, autorica međunarodnog eTwinning projekta "Handmade Christmas Cards Exchange". Osim čestitki, učenici su jedni drugima poslali i videozapise na kojima su pjevali tradicionalne božićno-novogodišnje pjesme na engleskom i materinjem jeziku. Božićne jelke u europskim školama zasjat će posebnim sjajem jer ih krase čestitke marljivih i kreativnih školaraca koji će se prije odlaska na zasluženi zimski odmor zasladiti kolačićima izrađenim po tradicionalnim receptima pojedinih država koje su im prijatelji objavili na zajedničkom online  posteru. Tako će učenici nakon brojnih aktivnosti u kojima su sudjelovali moći s ponosom reći: "Merry Christmas, Europe! And Happy New Year!"

Učiteljica: mr.Ivana Pleskalt

Božićna priča na europskim jezicima
Autor: Tatjana Landsman, 18. 12. 2016.

Učiteljica: mr.Ivana Pleskalt