Posjet štićenicima udruge Vau – Vau Amigo u Predavcu
Autor: Maja Puc, 6. 11. 2016.

I ove godine smo pokazali da su naši učenici veliki humanitarci i ljubitelji životinja. Tijekom mjeseca listopada, u povodu Međunarodnog dana zaštite životinja (4. listopada), učenici naše škole su prikupljali hranu za pse, štićenike skloništa za napuštene i zlostavljane pse Udruge za zaštitu životinja Vau Vau Amigo. U akciji je prikupljeno 51,26 kg hrane za pse.

Učenici, članovi grupe Ljubitelji prirode, posjetili su sklonište u Predavcu i darovali prikupljenu hranu te odvojili malo svoga vremena za druženje i igru s napuštenim psima. Ispred prihvatilišta dočekala nas je jedna od volonterki gđa. Anabela Ivorek koja nas je upoznala sa štićenicima, radom Udruge i prihvatilišta te nam zahvalila na našoj donaciji. U prihvatilištu trenutno boravi 99 napuštenih pasa o kojima vodi brigu sedam aktivnih volontera. Ove godine je udomljeno samo 30-ak pasa. Svaka pomoć dobrih ljudi, bilo financijska ili u obliku hrane je dobrodošla.

Veselim lavežom, lizanjem ruke i mahanjem repa napušteni psi su se zahvalili na druženju i hrani. Obećali smo da ćemo se uskoro opet vidjeti.

Posjet štićenicima udruge Vau – Vau Amigo u Predavcu
Autor: Maja Puc, 6. 11. 2016.