Ovaj mjesec: 1994

Terenska nastava osmaša u Vukovar
Autor: Tatjana Landsman, 29. 10. 2016.

Terenska nastava učenika 8. razreda u Vukovar – jedno nezaboravno putovanje

U organizaciji Ministarstva branitelja, svi učenici 8. razreda naše škole, njih ukupno 84, sudjelovali su od 25.- 26. listopada na terenskoj nastavi u Vukovaru.

Učenici su obišli Muzej vučedolske kulture i  Gradski muzej Vukovar  u Dvorcu Eltz kraj Dunava. Razgledali su etnografsku izložbu i upoznali povijest vučedolske kulture. Drugoga dana obišli su Vukovarsku vojarnu, Memorijalni centar Ovčara, Spomen-dom na Trpinjskoj cesti i izložbu o Domovinskom ratu u Općoj bolnici Vukovar. U slobodno vrijeme učenici su prošetali centrom Vukovara, a za njih i sve druge učenike naše županije bila je organizirana disko večer. Učenici su bili smješteni u hostelu sagrađenom u sklopu vojarne, a prehrana je bila u obližnjem restoranu.

Evo nekih dojmova učenika:

„Na tome izletu mi se najviše svidio vodotoranj, predavanje o minama, oružje, tenkovi i avioni, a i disko. Vukovar ću pamtiti zauvijek.“ (Dorijan)

„Bilo mi je odlično što sam se fotografirao u tenku s mitraljezom i vidio razne vrste pušaka. Za mene je ovo bilo nezaboravno iskustvo i mislim da se ta tradicija odlaska u Vukovar treba nastaviti.“ (Michael)

„U 19.30 smo išli u disko, moje prijateljice i ja smo upoznale mnogo novih prijatelja i prijateljica, što mi se jako svidjelo.“ (Ružica)

„Bilo je zanimljivo i poučno.“ (Josipa)

„ Na Ovčari smo vidjeli sva imena poginulih ljudi i spomen njima. Bilo je strašno.“ (Lucija)

„Uglavnom, sve je ostavilo jako dobar dojam na mene. Jako mi se svidjelo.“ (Katarina)

I razrednici osmih razreda, voditelji učenika na ovoj terenskoj nastavi: Mirela Dolenski, Tomislav Potak, Saša Ćurčić i Sanela Derges puni su pozitivnih dojmova. Učitelj Potak nam je iznio anegdotu: „Kada smo bili u muzeju, naš je obilazak potrajao duže od predviđenog pa je sljedeća grupa bila nestrpljiva. Kada sam upitao voditeljicu izložbe kako to da nas je zadržala duže, ona je rekla: Ova su djeca bila tako dobra, pozorno su slušali pa sam se zanijela.“

Lana Bogdanović i Josipa Mišković, 8.b

Terenska nastava osmaša u Vukovar
Autor: Tatjana Landsman, 29. 10. 2016.

Terenska nastava učenika 8. razreda u Vukovar – jedno nezaboravno putovanje

Evo nekih dojmova učenika:

„Bilo je zanimljivo i poučno.“ (Josipa)

Lana Bogdanović i Josipa Mišković, 8.b