« Ožujak 2024 »

15.susret umirovljenika i učenika u PŠ Tomaš
Autor: Tatjana Landsman, 27. 10. 2016.

U srijedu, 26.10.2016. u PŠ Tomaš je već sedmu godinu zaredom proveden 15. po redu susret u sklopu projekta „Umirovljenici s učenicima“. Po prvi put je ovom susretu prisustvovala kao umirovljenica  Jelica Milovac, dugogodišnja učiteljica  koja je inicirala ovaj projekt i  svojim radom u Tomašu ostavila velik trag i poštovanje  ne samo u učeničkom obrazovanju već i u samom mjestu.  Od ukupno 35 pozvanih umirovljenika naše škole, susretu se odazvalo njih 10-tak.

Budući da se u mjesecu listopadu obilježava Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje te Dan jabuka, odlučili smo da ćemo te dane proslaviti s našim gostima. Posebnu zahvalu želimo uputiti mamama i bakama učenika koje su marljivo pripremile domaće kolače od jabuka i razne vrste kruha.

Nakon ugodnih razgovora, učenici su prikazali igrokaz „Od zrna do kruha“ te recitirali pjesme o jeseni.  Susret je obilježila i radionica izrade vaza od staklenki i jutenog konopca. Dan je protekao u veselju i posebnom  oduševljenju učenika koji se vesele ovakvim susretima.

Učenici i učiteljica PŠ Tomaš Lea Dolenčić

15.susret umirovljenika i učenika u PŠ Tomaš
Autor: Tatjana Landsman, 27. 10. 2016.

Učenici i učiteljica PŠ Tomaš Lea Dolenčić