DOBILI SMO VELIKU DONACIJU INFORMATIČKE OPREME IZ ŠVICARSKE
Autor: Tatjana Landsman, 22. 7. 2015.

S ponosom možemo reći da je I. osnovna škola Bjelovar dobila veliku donaciju informatičke opreme iz Općine Küsnacht u Švicarskoj.

Pogledajte pod

Sve je počelo prije godinu dana na inicijativu gospođe Sanje Radoš koja je informirala ravnateljicu Tatjanu Landsman s ponudom  da gospodin  Branko Tijan, Zagrepčanin  koji s obitelji  dugo godina živi i radi u Švicarskoj, a rodbinski vezan s Bjelovarom, može osigurati rabljenu  informatičku opremu grada/općine Küsnacht smještenog  na obali  Ciriškog jezera (Zürichsee).

Ravnateljica je u ovoj ponudi odmah  vidjela priliku i mogućnost kako unaprijediti školu suvremenom IK tehnologijom u svakodnevnoj aktivnoj upotrebi i primjeni  obrazovnih tehnologija  u odgojno-obrazovnom procesu tim više što  I.OŠ Bjelovar  djelomično od ove školske godine koristi aplikaciju e-Dnevnik u razrednoj i predmetnoj nastavi s ciljem da se u sljedećoj 2015./2016. školskoj godini proširi korištenje e-Dnevnika na sve razredne odjele u matičnoj i  što većem broju područnih škola.

Tijekom godinu dana uslijedilo je niz kontakata između ravnateljice i gospodina Branka Tijana koji se izuzetno angažirao oko darovnice  informatičke  opreme Općine Küsnacht kao i pripremama oko transporta  iz Švicarske za I.OŠ Bjelovar te je osobno i preuzeo ovaj vrlo odgovoran transport. Ravnateljica se s posebnom zainteresiranošću  angažirala da prihvati takvu darovnicu te je  koordinirala sa svim mjerodavnim  institucijama- osnivačem Gradom Bjelovarom,Ministarstvom,carinskom ispostavom  kako bi prema dogovorenom vremenu transport s opremom stigao u školu. Naime, radi se o vrlo kvalitetnoj, gotovo novoj  četverogodišnjoj računalnoj opremi navedene općine koja je školi darovala    40  vrlo opremljenih  računala, isto toliko monitora, dva laptopa, 15 printera, 2 velika  printer skenera i 2 Blade Servera velike vrijednosti.

Svako računalo je dobro došlo u osuvremenjivanju  obrazovnog  procesa koristeći  informacijsko-komunikacijske tehnologije,a posebno kada se radi o tako velikom broju kvalitetne računalne opreme. Ovom donacijom škola se približava digitalno zreloj školi  budućnosti s adekvatno opremljenim učionicama i kabinetima, već sada kompetentnim učiteljima  za IKT u nastavi i izvannastavnim oblicima rada kao što je eTwinning  kao i za unaprjeđenje digitalnih kompetencija učenika  čime se  uvelike povećava njihova motiviranost za stjecanje znanja.

Ravnateljica Tatjana Landsman i djelatnici I. osnovne škole Bjelovar zahvaljuju Općini Küsnacht u Švicarskoj i gospodinu Branku Tijanu s obitelji na ovoj izuzetno vrijednoj donaciji.

DOBILI SMO VELIKU DONACIJU INFORMATIČKE OPREME IZ ŠVICARSKE
Autor: Tatjana Landsman, 22. 7. 2015.

Pogledajte pod