UČITELJICA MARTINA SUPANČIĆ SUDJELOVALA NA RADIONICI STRUČNOG USAVRŠAVANJA U BRISELU
Autor: Martina Supančić, 30. 5. 2015.

Učiteljica naše škole Martina Supančić sudjelovala je na trodnevnoj radionici stručnog usavršavanja u Briselu koju organizira European Schoolnet, zajednica 31 europskog ministarstva obrazovanja koja ima za cilj uvesti inovacije u učenje i poučavanje učitelja diljem Europe.

Tema radionice u sklopu Future Classroom Laba bila je  „Collaboration and social media“ (Suradnja i društveni mediji). Na ovoj vrlo dinamičnoj i nadasve inspirativnoj radionici 29 sudionika iz 14 različitih europskih zemalja dobilo je priliku istražiti velik broj različitih alata i ideja koji im mogu pomoći pri uvođenju suradničkog i timskog načina rada te korištenju suvremene tehnologije u svojoj svakodnevnoj nastavi. Na radionici su se također nudile ideje i praktični savjeti kako sigurno i na motivirajući način koristiti društvene medije u radu s učenicima različitih uzrasta te kao alat za osobni profesionalni razvoj učitelja.

Najzanimljivija činjenica je da se radionica odvijala u takozvanom laboratoriju učionice budućnosti (Future Classroom Lab – FCL). To je tehnološki potpuno opremljen prostor u kojem su sudionici mogli vidjeti, ali i isprobati najveće inovacije i tehnološka dostignuća u području obrazovanja, kao što su pametne ploče, Google naočale, Lego roboti i slično. Kroz šest zona učenja učitelji su mogli istražiti najvažnije elemente učenja i poučavanja 21. stoljeća: vještine i uloge učitelja i učenika, stilove učenja, dizajn okoliša u kojem se uči, najnovije tehnologije koje se koriste u učenju i poučavanju te društvene trendove koji utječu na obrazovanje, čime su stekli mnoštvo novih znanja i ideja koje mogu primijeniti u svom budućem radu s učenicima.

Autor: Martina Supančić, 30. 5. 2015.