Ovaj mjesec: 1995

Održan završni kviz "Na dva kotača"
Autor: Tatjana Landsman, 4. 5. 2015.

U okviru projekta "Na dva kotača" održan je završni kviz u edukativno-preventivnoj akciji za sigurnost učenika biciklista.

Projekt „Na dva kotača“ organizirala je Udruga „Družba bilogorski kovrtanj“, Postaja prometne policije Bjelovar i sve osnovne škole grada Bjelovara uz pomoć nekoliko sponzorskih tvrtki.
U Bjelovaru u svibnju  počinje prva biciklistička škola.

Udruga civilnog društva „Družba Bilogorski kovrtanj“ iz Bjelovara, koja u svom programu provodi edukativne akcije za djecu i odrasle, bila je nositelj prometno-edukativne akcije za najmlađe kategorije biciklista provedene tijekom školske godine 2014./2015. u kojoj je obuhvaćeno više stotina učenika trećih i četvrtih razreda osnovnih škola grada i prigradskih naselja, a uz potporu djelatnika Postaje prometne policije Bjelovar  i  četiri osnovne škole u gradu Bjelovaru. Osnovni cilj projekta bio je sačuvati od stradavanja najmlađe bicikliste koji su najugroženija kategorija sudionika u prometu i istovremeno popularizirati biciklizam kao korisnu i zdravu aktivnost za sve generacije.

Edukativno-preventivni projekt je započeo prošle godine tiskanjem poučnika za vožnju bicikla pod nazivom „Na dva kotača sigurno, ugodno, korisno...“ (autori Renata Horžić i Tugomir Pemper). Autori knjige izradili su koncept cijelog projekta koji se sastojao od dva dijela: predavanja u školama i natjecateljskog kviza u znanju.

Na kraju ciklusa edukativnih predavanja za učenike, svih trećih i četvrtih razreda u sve četiri osnovne škole na području grada Bjelovara, održan je u utorak, 28. travnja 2015. nagradni prometni kviz pod nazivom „Na dva kotača“ kao završno natjecanje u poznavanju prometnih propisa i vožnje na biciklu.

Andrea Lugarić, policijska službenica Postaje prometne policije Bjelovar  održala je edukativna predavanja u školama te naglasila da je zbog provođenih edukacija smanjen  broj stradale djece u prometu.

Prometni kviz „Na dva kotača“ okupio je 12 ekipa iz  četiri osnovne škole grada Bjelovara. Kviz je održan u dvije kategorije. Posebno su se natjecali učenici trećih, a posebno četvrtih razreda. Ukupno je bilo četrdesetak natjecatelja, a u dvorani Bjelovarskog kazališta Kviz je pratilo oko 250 učenika navijača.

Brigu o poštivanju propozicija i točnosti odgovora vodila je Prosudbena komisija.

U kategoriji trećih razreda ekipa naše škole osvojila je drugo mjesto              (  Anamarija Kadoić 3.a  i Luka Cindrić 3.b PŠ Nove Plavnice te Martin Matak i Karlo Vicić iz PŠ Klokočevac s voditeljem Zdravkom Čuljatom).

U kategoriji četvrtih razreda  prvo mjesto osvojila je bila ekipa naše  matične škole ( Lorena Radičević 4.a, Ema Herak 4.b i Matija Štiglić 4.c s voditeljicom Nenom Hrga).

Čestitamo natjecateljima!

Održan završni kviz "Na dva kotača"
Autor: Tatjana Landsman, 4. 5. 2015.

U Bjelovaru u svibnju  počinje prva biciklistička škola.

Čestitamo natjecateljima!