« Ožujak 2024 »

11.susret umirovljenika s učenicima u Tomašu
Autor: Tatjana Landsman, 5. 12. 2014.

Učenici  područne škole Tomaš i ove su godine pred Božić ugostili naše umirovljenike, a u goste su pozvali i vjeroučiteljice časnu Antuniju Ugljarević i Kristinu Nemčević.

U četvrtak, 4.prosinca 2014.godine, održan je  susret umirovljenika naše škole i učenika iz Tomaša  u okviru projekta "Umirovljenici među djecom" koji  već jedanaesti put ,šestu godinu zaredom živi u toj područnoj školi . Učiteljica Jelica Milovac i ovoga je puta zajedno s učenicima osmislila zanimljiv program i radionicu  kojoj su se  svi već unaprijed veselili.

Uz pomoć vjeroučiteljice Kristine Nemčević i časne sestre Antunije Ugljarević koje su vodile radionicu učenici i umirovljenici  izrađivali su  anđele i pahuljice za božićne blagdane.

Svi su se trudili da njihov sjajni anđeo ili snježno- bijela pahuljica bude što ljepši.

Deset učenika koliko ih ima u ovoj područnoj školi pripremilo je dramsko-recitatorski program, a zatim su posijali božićnu pšenicu kao simbol novog života i blagoslov ljetine.

Majke učenika su se i ovaj put pridružile susretu i  pokazale umijeće u realizaciji domjenka „Što su jeli naši stari“.Na stolu su se našla  domaća jela iz tomaškog kraja s neizostavnom orehnjačom.

Susret je protekao u ugodnom druženju i blagdanskom ozračju.

Umirovljenici su darivani fotografijom s prošlog susreta, čestitkom za blagdane i uratkom s radionice, a učenici slatkišima.

Na rastanku su jedni drugima  zaželjeli sretan Božić i Novu godinu i izrazili nadu za ponovnim susretom u proljeće.

11.susret umirovljenika s učenicima u Tomašu
Autor: Tatjana Landsman, 5. 12. 2014.

Susret je protekao u ugodnom druženju i blagdanskom ozračju.