Posjet izložbi "Kuća Anne Frank"
Autor: Tatjana Landsman, 27. 10. 2014.

Izvrsna izložba o životu Židovke Anne Frank pobudila je izniman interes među učenicima sedmih i osmih razreda naše škole.

„Anne Frank – povijest za sadašnjost“

Prošlog su tjedna učenici 7. i 8.razreda naše škole u pratnji učiteljica hrvatskog jezika posjetili izložbu „Anne Frank – prošlost za sadašnjost“ koja je postavljena u prostoru Kulturnog i multimedijskog centra Bjelovar.

Riječ je hrvatskoj inačici putujuće izložbe koja je do sada posjetila 40-ak zemalja svijeta. Izložba prikazuje život djevojčice Anne Frank, autorice poznatog djela „Dnevnik Anne Frank“, koje ju je učinilo simbolom dječjeg stradanja u ludilu rata.

Učenike su kroz izložbu vodili učenici - vodiči iz Turističko – ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar. Oni su svojim vrlo zanimljivim  izlaganjem proveli učenike kroz život Anne Frank i njezine obitelji. Učenici su, osim o privatnom životu i tužnoj sudbini Anne Frank mogli čuti i naučiti o nacističkoj ideologiji te stradanjima Židova u vrijeme Drugog svjetskog rata u svijetu, ali i u Hrvatskoj. Svoje upečatljive  dojmove o izložbi zapisali su u knjigu dojmova, a mogli su pogledati i maketu kuće u kojoj je bilo skrovište obitelji Frank.

Sanela Baršić,učiteljica hrvatskog jezika

Posjet izložbi "Kuća Anne Frank"
Autor: Tatjana Landsman, 27. 10. 2014.

„Anne Frank – povijest za sadašnjost“

Sanela Baršić,učiteljica hrvatskog jezika