Ovaj mjesec: 1907

Noć knjige u našoj knjižnici
Autor: Tatjana Landsman, 24. 4. 2014.

Učenici trećeg razreda pokazali su izvrsno znanje u poznavanju lektirnih djela.

I mi smo obilježili Noć knjige 2014. u četvrtak, 23.4.

Učenici 3.a, 3.b i 3.c razreda zajedno sa svojim učiteljicama Nevenkom Hrgom, Mirjanom Pinter i Natašom Ljubić Klemše te Čitalački klub I.osnovne škole pridružili su se programu obilježavanja Noći knjige 2014.u organizaciji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

U našoj školskoj knjižnici okupili smo se u dobrom raspoloženju u 18 sati, međusobno se upoznali, a potom kroz kratko izlaganje saznali nešto općenito o ovoj manifestaciji -zašto se ona održava, na kojim sve mjestima, koja je ovo Noć knjige u Hrvatskoj i mnoge druge zanimljivosti.

Pročitali smo i nekoliko bajki i priča koje su učenici trećih razreda vrlo pažljivo poslušali što su kasnije pokazali i u kvizu. Kroz PPT prezentaciju saznali smo čime se sve to bavi Čitalački klub i koje su mu sve aktivnosti.

Vrhunac uzbuđenja  bio je sam kviz u kojem su učenici pokazali više nego zavidno znanje u poznavanju lektirnih djela. Ni nakon dva kruga dodatnih pitanja nije bilo niti jednog jedinog pogrešnog odgovora. Tek nakon dodatnog kruga usmeno postavljanih pitanja dobili smo tek jedan pogrešan odgovor te time dobili dva prva mjesta i jedno drugo mjesto.

Učenici 3.a i 3.b bez ijednog pogrešnog odgovara osvojili su 1.mjesto, dok je 3.c razred bio vrlo, vrlo blizu osvojivši 2.mjesto.

Od srca čestitamo svima na odličnim rezultatima!

Nakon uzbudljivog kviza slijedio je kreativan zadatak izrade straničnika. Svatko od nas izradio je svoj unikatno dizajnirani straničnik koji će nas podsjećati na ovu manifestaciju.

Za kraj Noći knjige uslijedila je dodjela priznanja i slatkih iznenađenja.

Dogovorili smo da ćemo se na ovakvom ili sličnom druženju susresti i na Noći knjige dogodine.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljicama na izvrsnoj suradnji i ugodnom druženju!

Voditeljica Čitalačkog kluba:

učiteljica Jasna Kalem

Noć knjige u našoj knjižnici
Autor: Tatjana Landsman, 24. 4. 2014.

Učenici trećeg razreda pokazali su izvrsno znanje u poznavanju lektirnih djela.

I mi smo obilježili Noć knjige 2014. u četvrtak, 23.4.

Od srca čestitamo svima na odličnim rezultatima!

Za kraj Noći knjige uslijedila je dodjela priznanja i slatkih iznenađenja.

Voditeljica Čitalačkog kluba:

učiteljica Jasna Kalem