« Ožujak 2024 »

DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2014.

Više od osamsto učenika sudjelovalo je u različitim aktivnostima kojima su dali svoj doprinos očuvanju našeg planeta Zemlje.

U utorak, 22.4.2014.godine obilježili smo Dan planeta Zemlje integriranim danom.

Učenici  RN matične škole išli su na terensku nastavu u šumu  Lug gdje su proučavali zaštićene biljke i životinje u  staništima livade,šume i vodotoka. U polasku su koristili vožnju vlakom,a u povratku je uslijedilo dugo pješačenje do škole. Učenici RN  područnih škola i učenici 5.i 6. razreda PŠ Ciglena  bili su na terenskoj nastavi u obližnjem dijelu zavičaja gdje su istraživali razloge ugroženosti životnih zajednica biljak i životinja dok su učenici 7.i 8.razreda PŠ Ciglena izrađivali Eko kodeks škole.

Za učenike 5.i 6.razreda   organizirali smo  Biciklijadu do nogometnog igrališta u MZ Zvijerci gdje su održana sportska natjecanja na travnatom  i  novom košarkaškom igralištu za 70-tak učenika biciklista. Kolonu su predvodili učitelji S.Čurčić i N.Kovaček u pratnji Prometne policije PU BB i učenika Podmlatka Crvenog križa .

Za učenike 7.i 8.razreda organizirali smo predavanje „ Obnovljivi izvori energije“. Predavači su bili dr. sc. Igor Petrović i  Dalibor Purković, mag. ing. el. techn. inf., redovni profesori na Visokoj tehničkoj školi Bjelovar, Stručnom studiju  mehatronike i sestrinstva.

U svim prostorima Škole postavljene su izložbe učeničkih likovnih i literarnih radova s porukama o očuvanju planeta Zemlje.

Zahvaljujemo predstavnicima Hrvatskih željeznica Putnički prijevoz Bjelovar koji su omogućili besplatan prijevoz vlakom do stanice Lug za dvjestotinjak učenika kojima je ovo kratko putovanje bio poseban nesvakidašnji doživljaj.

Zahvaljujemo Visokoj tehničkoj školi Bjelovar i predavačima dr. sc. Igoru Petroviću i mag. Daliboru Purkoviću na odličnoj prezentaciji o obnovljivim prirodnim resursima.

Raznovrsnim integriranim temama i ove smo godine dali svoj doprinos našem planetu Zemlji  spoznavanjem i osvještavanjem da  dragocijena prirodna bogatstva kojima raspolažemo želimo ostaviti  u nasljeđe budućim naraštajima.

Pogledajte našu FOTO-GALERIJU!

Uradak učenika 4.r. PŠ Klokočevac

DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Tatjana Landsman, 22. 4. 2014.

Pogledajte našu FOTO-GALERIJU!

Uradak učenika 4.r. PŠ Klokočevac