Školsko natjecanje "Sigurno u prometu"
Autor: Tatjana Landsman, 1. 4. 2014.

Na školskom natjecanju "Sigurno u prometu" u suradnji s Hrvatskim autoklubom učenici petog razreda natjecali su se u znanju prometnih propisa i upravljanja biciklom.

U ponedjeljak, 31. ožujka 2014. godine u matičnoj školi održano  je školsko natjecanje  „Sigurno u prometu“ .

Natjecanje „Sigurno u prometu” provelo se za učenike u znanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila (teoretski dio) i upravljanja biciklom na vježbalištu s točno utvrđenim sadržajem (praktični dio natjecanja).

Natjecanje učenika dobi 10–12 godina određeno je Pravilnikom o provedbi natjecanja „Sigurno u prometu“ donesenim na sjednici Upravnog odbora Hrvatskog autokluba i usklađenim s europskim pravilima natjecanja FIA klubova. Na natjecanju SUP 2014. natjecati se mogu samo učenici osnovnih škola rođeni 2002., 2003. i 2004. godine.

Prijava učenika  izvršena je elektronskim putem, pomoću aplikacije objavljene na web sjedištu HAK-a.  Pisani dio natjecanja koji provodio putem aplikacije za on-line testiranje i skicu vježbališta za praktični dio natjecanja s bodovnom listom.  Dvije djevojčice i dva dječaka s najviše bodova činit će ekipu škole na županijskom natjecanju.

Na natjecanju je sudjelovalo 23 učenika petog razreda i to 12 učenika iz matične škole čija je mentorica Tatjana Bednaić i 11 učenika PŠ Ciglena koje je pripremala mentorica Olivera Milanović.

Učenici koji su postigli najveći uspjeh i bit će pozvani na županijsko natjecanje –„ Sigurno u prometu“  (dvije ekipe - dva dječaka i dvije djevojčice):

1. Tomislav Geček, 5c

2. Enrico Bilić, 5d

1. Ema Kerik, 5c

2. Klara Kranželić, 5. Ciglena

Učiteljica tehničke kulture:                                                                                                            Tatjana  Bednaić

Školsko natjecanje "Sigurno u prometu"
Autor: Tatjana Landsman, 1. 4. 2014.

1. Tomislav Geček, 5c

2. Enrico Bilić, 5d