Ovaj mjesec: 1995

Ostvarili smo suradnju s Hrvatskim šumarskim institutom iz Jastrebarskog
Autor: Tatjana Landsman, 7. 3. 2014.

Suradnja s Hrvatskim šumarskim institutom proširila je učenicima sedmog razreda  znanja iz područja biologije i potaknula ih da se više posvete proučavanju i očuvanju prirode.

U petak, 7.3.2014.godine učenici 7.razreda imali su priliku prisustvovati predavanju dr.sc. Sanje Perić iz Zavoda za uzgajanje šuma Hrvatskog šumarskog instituta iz Jastrebarskog koju smo ugostili u našoj školi.

U okviru nastavog programa za sedmi razred učenici su već  upoznali  neke vrste golosjemenača,a sada su mogli iskustveno doživjeti prirodni materijal promatrajući sjemenke pojedinih četinjača i prateći njihov razvoj od sjemenke do  sjemenke.

Zanimljivo je bilo predavanje i interaktivna radionica u kojoj su učenici promatrali ,spoznavali i zaključivali o vrstama golosjemenjača uz svesrdnu  pomoć naše gošće znanstvenice i učiteljice biologije Branke Puc . Nakon uspješne radionice i pitanja  na koja su aktivni i vrlo zainteresirani učenici  željeli čuti odgovor, dr. S.Perić pozvala nas je na Dan otvorenih vrata Hrvatskog šumarskog instituta u svibnju ove godine.

Zahvaljujemo gđi Sanji Perić na  odazivu za posjet našoj školi kao i ravnateljici Šumarskog instituta, dr.sc.D.Vuletić s pozivom za  nastavak daljnje suradnje.

Ostvarili smo suradnju s Hrvatskim šumarskim institutom iz Jastrebarskog
Autor: Tatjana Landsman, 7. 3. 2014.