Učenice Elizabeth Aria Cone i Gwendolyn Azra Cone predstavile svoju slikovnicu “Mikijeve avanture”
Autor: Martina Supančić, 21. 12. 2021.

U srijedu, 15. prosinca 2021. god. na Dječjem odjelu Narodne knjižnice “Petar Preradović” održano je  predstavljanje slikovnice “Mikijeve avanture" koje su napisale dvije učenica naše škole, sestre, Elizabeth Aria Cone i Gwendolyn Azra Cone. Naime, djevojčice su se pred dvije godine upustile u tajnu avanturu pisanja slikovnice za božićni poklon majci. Čitav proces nastajanja ove zgodne priče trajao je gotovo puna tri mjeseca. Zajednički naporan rad dviju sestara oko smišljanja i ilustriranja priče, oduševio je njihovu majku koja je za idući Božić iznenadila njih, preuredivši njihov rukopis u krasnu slikovnicu. “Mikijeve avanture” pričaju priču su o njihovoj omiljenoj životinji, mačku, koji šeće našim gradom Bjelovarom i otkriva  njegove zanimljive kutke te posjećuje brojne znamenitosti.

Ova zanimljiva priča potaknula je učenike 6.c razreda, koji su sudjelovali na predstavljanju, da razmisle te se i sami okušaju u pisanju. Zainteresirano su slušali priču, a autoricama su postavili i mnoga pitanja. Djevojčice su u svakom svom odgovoru isticale svoju ljubav prema čitanju, ali su i naglašavale važnost čitanja za uspjeh u učenju. Važno je naglasiti da su obje djevojčice odlične uzorne učenice, koje pohađaju i glazbenu školu, a bave se i drugim raznoraznim hobijima.

Za kraj, otkrile su nam kako nas u budućnosti očekuje i nastavak Mikijevih avantura. To je posebno razveselilo učenike 6.c razreda, koji su djevojčicama zahvalili na krasnom druženju s njihovom slikovnicom. Susret je organizirala knjižničarka naše gradske knjižnice, gđa. Branka Mikačević, čime je upotpunjeno obilježavanje ove 2021. godine, kao Godine čitanja.

Tekst: učiteljica Jasna Kalem, dipl.uč.