Mjesec knjige u Godini čitanja
Autor: Danica Popilovski Topalović, 29. 11. 2021.

Mjesec knjige u Godini čitanja

Uz brojne projekte koje smo od početka godine proveli kako bismo što više razvili čitateljske navike naših učenika, u Mjesecu knjige aktivnosti za poticanje čitanja nije nedostajalo!

Razredni odjeli dobili su 8 čitateljskih izazova, a sami su izabrali u kojem će sudjelovati sa svojim učiteljicama Hrvatskog jezika. Zbog online nastave, neke smo aktivnosti produžili i još uvijek ih provodimo!

Šest odjela matične škole i svi učenici predmetne nastave PŠ Ciglena sudjelovali su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja „Šest autora traži čitatelja“, a pobjednik naše škole, učenik Ante Radoš, osigurao je od škole nagradnu pizzu cijelom svom 7. d razredu.

Učenici 5. i 6. razreda PŠ Ciglena s učiteljicom Sanelom Derges izradili su top liste knjiga koje svi trebaju pročitati. Plakat su izvjesili ispred razreda kako bi svoj potpis ostavili i svi oni drugi učenici koji su pročitali te knjige.

Učenici svih šestih razreda sudjelovali su na radionici u školskoj knjižnici Blackout poezije.

Učenici 6. d razreda učiteljice Jasne Kalem predstavili su svoje omiljene lektire na plakatu.

Pod vodstvom učiteljice Sanje Sabljak učenici 7. d i 7. b razreda sudjelovali su na parlaonici „Ljudi koji čitaju uspješniji su i sretniji u životu“.

Neki su se razredi uputili i do Dječjeg odjela Narodne knjižnice „Peter Preradović“ gdje su razgledali postavljenu izložbu Strip – o povijesti hrvatskog stripa za djecu.

Sve učiteljice Hrvatskog jezika i knjižničarka odmah su prihvatile prijedlog učiteljice Sanje Sabljak da s učenicima provedemo akciju potrage za čitačima. 365 učenika matične škole i PŠ Ciglena uputilo se u potragu za ljubiteljima čitanja. Među svojim prijateljima, ukućanima, članovima obitelji, učiteljima i susjedima pronašli su 365 istinskih ljubitelja čitanja i od njih saznali zašto ih čitanje toliko usrećuje i koja je tajna njihove ljubavi prema čitanju. Odgovore na ova pitanja mogli su saznati svi na izložbi u holu matične škole i PŠ Ciglena.

I neki razredni odjeli razredne nastave prihvatili su izazove pa su učenici 2. a razreda učiteljice Višnje Čanić svako jutro u Mjesecu knjige pročitali jednu pjesmu da bi na koncu izabrali naj pjesmu mjeseca 2. a razreda koju su izvjesili u hodnik ispred razreda kako bi i ostale učenike upoznali s njom.

Učenici 2. b razreda učiteljice Ljiljane Dominko svaki su dan predstavljali svoje omiljene knjige svojim prijateljima u razredu. Uz predstavljanje, svaki je učenik pročitao i najljepši ulomak.

Učenici 3. b razreda učiteljice Nataše Ljubić Klemše izrađivali su naslovnice omiljenih knjiga koje su izvjesili ispred razreda i potaknuli ostale na čitanje. Također su nakon pročitane priče Nade Iveljić Prometna priča izradili stripove.

Iako je Mjesec knjige završio, s aktivnostima za poticanje čitanja nastavljamo i dalje!

Pridružite se!