Projekt „Skupljajmo zajedno stare baterije“
Autor: Klaudija Aušperger, 18. 10. 2021.

Prva osnovna škola Bjelovar i ove školske godine sudjeluje u projektu "Skupljajmo zajedno stare baterije" koji organizira tvrtka FRIŠ d.o.o. iz Križevaca.

Ciljevi projekta su poticati svijest učenika o potrebi pravilnog zbrinjavanja starih baterija, skrenuti pozornost na važnost odvajanja opasnog otpada od ostalog otpada koji nastaje u našim kućanstvima, uočiti direktnu povezanost čovjeka i prirode te razumjeti uzročno-posljedične veze ljudskog nemara prema prirodi te mogućim posljedicama zagađenja površinskih i podzemnih zaliha vode, poticati razvoj svijesti o potrebi očuvanja kvalitete prirodnog okoliša, potaknuti ekološku osviještenost učenika i roditelja te poticati ekološko djelovanje u obiteljskom domu i školi te razvijati poduzetnički duh.

Projekt je zamišljen kao natjecanje između razrednih odjela u količini sakupljenih starih baterija. Na početku svakog mjeseca, sakupljenu i prebrojenu količinu baterija možete predati učiteljicama Maji Puc ili Klaudiji Aušperger, koje će baterije odložiti u za to predviđeni spremnik, a količinu baterija upisati u tablicu. Za svaki sakupljeni kilogram otpadnih baterija, tvrtka FRIŠ će nas nagraditi donacijom od 4kn/kg na kraju školske godine. Dobivenu donaciju planiramo dati u dobrotvorne svrhe. Razredni odjel koji prikupi najviše baterija će biti nagrađen priznanjem i malim propagandnim poklonima tvrtke poput olovke, ravnala, bilježnice i slično s likom Friška, a najveća će im biti nagrada što svojim postupanjem ostavljaju našu Zemlju čišćom budućim naraštajima.

Sretno prikupljanje i recikliranje baterija!

Učiteljice : Maja Puc i Klaudija Aušperger