U društvu autorice slikovnica otvorili smo kućicu za knjige
Autor: Danica Popilovski Topalović, 5. 10. 2021.

Jutros su se svi naši prvašići okupili na klupicama ispred škole i dočekali autoricu Tamaru Vučković koja im je pročitala svoju novu slikovnicu „Brigaš i Trebaš“ kao uvod u kratku radionicu u sklopu programa Vježbaonice sreće.

Učenici su ovom prilikom podijelili i razbili svoje brige te naučili nekoliko načina kako se tih briga riješiti pomoću kratkih i jednostavnih vježbi disanja. Disali su s prstima, kao zečevi, napuhali se i ispuhali kao baloni. Neki se loši osjećaji stvarno mogu otkloniti čarobnim štapićem!

Imali su priliku zaviriti i u sretne kartice iz „Vrećice srećice“ koja je puna pozitivnih misli i zadataka koji pomažu te pozitivne misli pretvoriti u djelo.

Vrećica srećica dio je programa Vježbaonice sreće koju je zajedno s Tamarom Vučković osnovala Tihana Lipovec Fraculj. Ove dvije književnice i učiteljice izdale su nekolicinu slikovnica namijenjenih djeci, ali i njihovim roditeljima, kao pomoć u stjecanju socioemocionalnih kompetencija. Svašta se može naučiti uz Mirka Bjesomirka, Gospođicu Hoću, Anu i gospodina Strahojeda te gospodina Iza i gospođicu Po. I mi smo danas uz Brigaša i Trebaša nešto naučili i sretniji smo zbog toga.

Nakon susreta s autoricom učenici su uočili novost u školskom dvorištu. Povodom Godine čitanja 2021. i kao uvod u Mjesec hrvatske knjige koji se obilježava od 15. 10. do 15. 11. u dvorištu škole postavljena je kućica za knjige. Knjige su slobodne za korištenje - po principu „posudi, pročitaj i vrati“. Uz prvašiće i autoricu koji su već bili u dvorištu, u kućicu su odmah zavirili i učenici viših razreda.

Pozivamo vas sve da dođete, posudite, pročitate i vratite knjigu u našu malu  knjižnicu. Slobodno donesite i neku svoju i ostavite na čitanje nekom drugom!