« Ožujak 2024 »

Terenska nastava „Poučna planinarska dječja staza Mali Bilogorci“ učenika 4. razreda I. OŠ Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 26. 9. 2021.

Učenici 4.razreda I. OŠ Bjelovar su sa svojim učiteljicama 23. rujna 2021. išli na terensku nastavu na Planinarac  te upoznali sa osnovama planinarenja. Pridružili su nam se članovi Planinarskog društva Mali Bilogorci te nam održali zanimljivo predavanje o sadržaju planinarskog ruksaka, pravilima ponašanja za vrijeme planinarenja, korištenju opreme, očuvanja okoliša i važnosti čuvanja zaštićenih biljnih i životinjskih vrsta.

Uz PD Bilogorac pridružili su nam se i pripadnici GHSS-a te prezentirali učenicima rad i ulogu GHSS-a u spašavanju ljudskih života te načinima samopomoći i poziva upomoć u slučaju nesreće na planini. Nakon zanimljivih i poučnih predavanja naših gostiju krenuli smo sa vodičem kroz novootvorenu planinarsku dječju stazu i bilježili u svoje planinarske dječje dnevnike žigove na punktovima staze koji su imali razne oznake.

Na kraju terenskog dijela nastave održana je predstava Bjelovarskog  kazališta „Ježeva kućica“ kojoj su se veselili i učenici i dječji glumci.

Tako je obilježen prvi dan jeseni u I. OŠ Bjelovar sa šetnjom u prirodi druženjem, učenjem kroz vlastito iskustvo te zabavu i smijeh. Ova terenska nastava u skladu je s principima našeg Erasmus+ KA1 projekta "Our Rule - Healthier & Greener School", u kojem potičemo učenike na što više kretanja i boravka u prirodi.