« Ožujak 2024 »

Završeni radovi na energetskoj obnovi zgrade naše matične škole
Autor: Martina Supančić, 23. 12. 2020.

Danas, 23. prosinca 2020. završeni su radovi na energetskoj obnovi zgrade naše matične škole koji su trajali od travnja prošle godine.

Ukupna vrijednost projekta je 12,2 milijuna kuna, od čega je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj sufinancirala s 6,6 milijuna kuna, a naš osnivač Grad Bjelovar s 5,5 milijuna kuna. Zgrada naše škole je sada nakon obnove prešla iz energetskog razreda D u energetski razred C, zbog čega se očekuje ušteda toplinske energije više od 50% i primarne energije više od 60%, čime ćemo u budućnosti postići znatne uštede na izdvajanjima za režije te ćemo ta sredstva moći preusmjeriti za poboljšanje kvalitete nastave i rada škole općenito.

Tom prilikom danas je našu školu posjetio gradonačelnik gospodin Dario Hrebak te je zajedno sa suradnicima, izvođačem radova i nadzorom obišao zgradu i izrazio zadovoljstvo učinjenim.

Zahvaljujemo se izvođaču tvrtci GT Jura d.o.o. što su radove završili i prije predviđenog roka te našem osnivaču Gradu Bjelovaru i gradonačelniku gospodinu Dariju Hrebaku, kao i voditeljici projekta gospođi Andrei Posarić što su nam omogućili sudjelovanje u ovom vrijednom projektu te nam uljepšali nadolazeće blagdane ne najbolji način - podarivši novi izgled i energetsku učinkovitost zgradi naše matične škole.

Slike preuzete s portala Bjelovar.info i Grad Bjelovar.